Na rozdíl u PHP, je nutné se k hydrantu dostavit vždy. Když vstupujeme klientům do jejich vlastnictví, řádně se nahlásíme a respektujeme jejich vlastnictví.
Co je však stále ještě zažité, je mylná informace, že hydranty jsou pro hasiče. To tak není. Hydranty jsou určeny pro ty, kdo užívá objekt, popř. je v objektu a pro jejich první zásah, nikoliv pro hasiče.
Využití vnitřního hydrantu v případě požáru záleží na veliteli zásahu, jestli se rozhodne využít stávajícího hydrantu ve stavbě, ale v drtivé většině se spoléhají na vlastní, přivezené zdroje.
Revize se provádí též jednou za rok, zásadně se odvodňuje, (občas , když přijdeme k jinému hydrantu poprvé, poznáme, kdy byl naposledy odvodněn, byl -li vůbec odvodněn a občas bývá bahna jak u Krále Šumavy…)
I toto se stává – sice málokdy, ale občas ano. I proto jsou revize (anakonda“ v hydrantu)
Hydrant musí splňovat tyto atributy :
1) Musí být vybaven hadicí a proudnicí
2) Musí být zavodněn
3) musí jít povolit a být k použití
Následně je hydrant zaplombován (není to zákonná povinnost), označen štítkem a je o revizi vypracován písemný záznam – protokol.
Občas se stává, že pojišťovny nechtějí zaplatit vykradené hydranty a to z důvodu, že pachatel nepřekonával překážku – poté nastupujeme jak radou, tak právní pomocí, kdy je vyjádření vždy účinné.
Cena revize hydrantu:
95,- až 150,- Kč s DPH, rozhodující je „rozházenost“ (rozmístnění) a dostupnost hydrantů.